Desplegar Menú

Comunidad Sobre Líneas

Ingresar

Najszybsza forma reklamy – reklama tekstowa w wyszukiwarce Google


Co to jest reklama tekstowa w wyszukiwarce?
Gdy nie wiesz gdzie coś kupić lub zamówić jakąś usługę to pierwsze co robisz wpisujesz to czego szukasz w wyszukiwarkę Goolge. Potwierdzają to badania, ponad 90% osób używających internetu szuka produktów i usług w Google. W większości przypadków w wynikach wyszukiwania na górze strony na pierwszych 3-4 pozycjach pojawiają się reklamy tekstowe oznaczone symbolem „Ad” To właśnie są reklamy w wyszukiwarce. Google posiada również sieć reklamową czyli inne miejsca w internecie gdzie może wyświetlać reklamy (na stronach zrzeszonych w sieci, w Youtube, w Gmailu)

Ile zapłacisz za reklama w Google
Ile kosztuje reklama w Google Ads? Wszystko zależy jaką formę reklamy wybierzesz. Otworzenie konta Google Ads i używanie jest bezpłatne. Płacisz tylko za wyniki kampanii i tu musisz zdecydować czy będziesz płacić za kliknięcia w reklamę czy za konwersje czy za wyświetlenia. Wszystko zależy jaki rodzaj kampanii wybierzesz i jaki sposób określenia stawek. W przypadku konwersji musisz mieć ustawione jej śledzenie i zebrać odpowiednią ilość konwersji w miesiącu aby kampania w ogóle mogła być na nie optymalizowana.

Czy płacę tylko za efekty reklamy w Google Ads?

Tak ale jakie to są efekty zależy od określenia rodzaju kampanii i wybrania strategii dostosowania stawek. Możesz płacić za kliknięcia w reklamę albo za konwersje a w przypadku reklam graficznych czy wideo za wyświetlenia. Decyzja zależy od tego jaki cel chcesz osiągnąć oraz od tego jak duży budżet planujesz przeznaczyć na reklamę. Przy małych budżetach możesz nie zebrać wymaganych 100 konwersji miesięcznie aby móc płacić za konwersje.

Czy mogę samodzielnie wykonać reklamę tekstową w wyszukiwarce?
Tak jak najbardziej otwieranie i używanie konta Goolge Ads jest bezpłatne potrzebny jest tylko adres e-mail i strona internetowa gdzie będziesz odsyłać osoby klikające w reklamy. Uwaga – Google Ads domyślnie otwiera użytkownikom uproszczone konto, które ma ograniczone opcje targetowania i sterowania reklamą. Z tego powodu nawet jeśli planujesz działać sam na początku zamów ustawienie konta i kampanii reklamowej Google Ads u specjalisty w firmie zajmującej się reklamą internetową to pozwoli uniknąć błędów i uzyskać skuteczna kampania reklamowa w wyszukiwarce Google.
Można też po 2 miesiącach jak kampania działa zamówić szkolenie i prowadzić ją dalej samodzielnie.

Jakie są w ogóle dostępne formy reklamy w Google Ads?
Reklamy tekstowe - Reklamy w wyszukiwarce Google
Reklamy graficzne - Reklamy wiążące obraz z tekstem lub tylko wizualne (banery graficzne) można pokazywać w sieci reklamowej Google
Reklamy wideo - można pokazywać w sieci reklamowej Google i w transmisjach Youtube oraz na stronach discovery.

Ile trzeba wydać na reklamę w wyszukiwarce Google - Google Ads
Jeśli to twoja pierwsza kampania i nie ma żadnych wcześniejszych danych na to pytanie można odpowiedzieć korzystając z wbudowanego w Google Ads narzędzia „Planer słów kluczowych”
Planer słów kluczowych świetnie sprawdza się przy dobieraniu słówek lub wykluczeń do naszej grupy reklam. Poza średnią miesięczną liczbą wyszukiwań danej frazy oraz poziomem jej konkurencji, wyświetlane są także dane o aktualnym udziale w wyświetleniach reklam (przydatne w fazie późniejszej optymalizacji) oraz sugerowane stawki CPC za umiejscowienie reklamy w górnej części strony wyszukiwarki Google.